Подання

Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Керівництво для авторів

Редакційні вимоги до оформлення рукописів, поданих для публікації

у ВІСНИКУ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО

ЛІНГВІСТИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ.

Серія Філологія

ISSN 2311-0821 (Online), ISSN 2415-7333 (Print),

що включено до категорії Б Переліку наукових фахових видань України,

в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт

у галузі “Філологічні науки. Спеціальність 035”

(Наказ Міністерства освіти і науки України № 1643 від 28.12.2019)

До друку подаються матеріали (статті, огляди, рецензії та ін.) від фахівців у галузі філології за умови, що вони не публікувалися раніше, відповідають проблематиці Вісника, відображають сучасний стан розробки дослідженої проблеми і містять нові результати й оформлені відповідно до вимог.

Редакційна колегія здійснює внутрішнє та зовнішнє рецензування поданих до друку матеріалів і в разі недотримання редакційних вимог відхиляє їх.

Редакційна колегія послідовно дотримується міжнародних видавничих стандартів COP (Code of Conduct), затверджених СOPE (Committee on Publication Ethics).

Рукописи обов’язково проходять перевірку в системі StrikePlagiarism.com. Оцінка оригінальності статті повинна бути вищою за 85%.

Мови публікацій – українська,  англійська, французька, іспанська, німецька (Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації (Серія КВ № 8830 від 03.06.2004 р.).

ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ РУКОПИСІВ

Перша сторінка – ініціали та прізвище автора / авторів і назва статті мовою статті й англійською мовою.

Наступна сторінка містить: ліворуч УДК, праворуч звичайними літерами напівжирним шрифтом ініціали та прізвище автора / авторів, у наступному рядку подається назва навчального закладу чи наукової установи, країна, у наступному рядку – адреса електронної пошти, нижче – ORCID ІD, а після цього рядка – відцентрована назва статті великими літерами напівжирним шрифтом (кегль – 12 pt) мовою статті.

Далі:

1) дві анотації (кожна обсягом 1500 – 1700 знаків із пробілами): перша – англійською мовою, друга – українською мовою (через 1 інтервал, кегль – 12 pt Times New Roman, вирівнювання по ширині, абзацний відступ – 1,25 см);

2) ключові слова (5 – 7 слів і / або понять, відібраних з анотації).

Наукова стаття повинна містити такі структурні елементи:

– вступ: формулювання проблеми та обґрунтування актуальності її розв’язання;

– аналіз останніх досліджень і публікацій: у цьому пункті слід не перерахувати авторів чи їхні публікації, а проаналізувати доробок дослідників та зазначити, які питання залишаються і донині не вирішеними;

  • формулювання мети статті та її завдань;
  • методи та методологію проведення дослідження;
  • виклад та обговорення основного матеріалу дослідження;
  • висновки і перспективи подальших досліджень;
  • список літератури, оформлений згідно зі стилем АРА.

Інформація щодо міжнародного стандарту АРА:

  • http://nbuv.gov.ua/node/929;
  • https://www.library.cornell.edu/research/citation/apa;
  • http://www.citationmachine.net/apa/cite-a-book;
  • http://www.bibme.org/apa/book-citation/manual.

Заголовок ЛІТЕРАТУРА друкувати після основного тексту великими літерами ліворуч, абзацний відступ – 1,25 см. Праці подавати в алфавітному порядку (через 1,5 інтервал, кегль – 12 pt Times New Roman, вирівнювання по ширині, абзацний відступ – 1,25 см). За необхідності можна навести ЛЕКСИКОГРАФІЧНІ ДЖЕРЕЛА й ДЖЕРЕЛА ІЛЮСТРАТИВНОГО МАТЕРІАЛУ.

REFERENCES (транслітерований перелік літератури кирилицею, крім праць латиницею, які наводяться мовою оригіналу). Для транслітерації текстів рекомендуємо скористатися програмою з таким режимом доступу: http://litopys.org.ua/links/intrans.htm.

Відомості про автора / авторів Times New Roman, напівжирний шрифт, 12 кегль)прізвище, ім’я та по батькові науковий ступінь, вчене звання, посада, місце роботи, e-mail автора / авторів, сфера наукової діяльності автора / авторів, кольорове фото.

Якщо через певні етичні причини автор не бажає надсилати своє фото, його (фото) можна замінити аватаром із зображенням жіночого або чоловічого силуету.

Відомості про автора / авторів

ПІБ автора / авторів, науковий ступінь, вчене звання, посада, місце роботи, e-mail автора / авторів

Фото автора / авторів

розміщується тут

Сфера наукових

інтересів

(до 5 ключових слів / дескрипцій)

Подяка (за наявності): зазначте гранти чи іншу фінансову підтримку Вашого дослідження або висловіть подяку всім, хто допомагав у проведенні Вашого дослідження.

Вимоги до технічного оформлення статті: текст (не менше 0,5 др. ар. = 20 тис. знаків) і література друкуються через 1,5 інтервал, кегль – 12 pt Times New Roman. Поля: верхнє, ліве, нижнє і праве – 2 см, абзацний відступ – 1,25 см. Якщо в статті використані інші шрифти, крім Times New Roman, то вони подаються окремо. Цитати і визначення термінів беруться в прямі лапки ("дискурс"). Чітко диференціюються знаки дефіс (-) і тире (–), наприклад: "Дискурс – це…", але "лексико-синтаксичні характеристики". Фрагменти рукопису, що містять ілюстративний матеріал, друкуються курсивом. Пропущені фрагменти в наведених цитатах позначаються так: […]. Підрядкові виноски допускаються. Покликання (прізвища) на автора цитат подаються мовою оригіналу спочатку кирилицею, потім – латиницею (Іванов, 2012; Johnson, 2019); цитати наводяться  мовою статті.

Зверніть увагу!

  1. Автори мають зважати на авторитетність джерел, які вони використовують! Якщо не вдається встановити ім’я автора та / або рік публікації, варто відмовитися від такого джерела, оскільки воно не є надійним та авторитетним для цитування в науковому дослідженні.
  2. Не потрібно зловживати самоцитуванням. Автори можуть цитувати свої попередні роботи в тому випадку, якщо це доречно.
  3. Основна частина покликань у публікації має бути на авторитетні джерела останніх 5 – 7 років. Якщо в дослідженні відсутні покликання на статті з авторитетних наукових журналів, які входять до наукометричних баз даних Web of Science та / або Scopus, це може викликати зауваження в рецензентів.
  4. Не рекомендовано цитувати навчальні посібники та підручники.
  5. Варто мінімізувати покликання на тези конференцій та інші матеріали, які не проходили експертну оцінку перед публікацією.
  6. Не допускаються покликання на Вікіпедію та інші онлайн-енциклопедії.

ПРАВИЛА ПОДАННЯ МАТЕРІАЛІВ

Редакція приймає від авторів такі документи:

– електронний варіант статті (у форматі .doc / .docx);

− довідку про автора двома мовами (одна – мовою, якою написано статтю, друга – англійською мовою) окремим файлом (ПІБ, науковий ступінь, учене звання, назва навчального закладу чи наукової установи, посада, поштова адреса (з індексом) для надсилання примірника збірника, особистий e-mail автора, номер телефону для зв’язку);

– відскановані рецензію або витяг із протоколу засідання кафедри / вченої ради з рекомендацією рукопису до друку (окрім авторів, яким присуджено науковий ступінь кандидата чи доктора наук).

Указані вище документи надсилати на адресу: knlu-pzs@ukr.net. Усі файли (стаття, довідка про автора, рецензія (витяг)) називати латиницею (Article_Surname, Author_Surname, Review_Surname, Extract_Surname).

Відповідальні редактори:

Сташко Галина Іванівна, тел. моб.: +38  (067) 442-43-44;

Мінчак Галина Богданівна, тел. моб.: +38  (068) 554-23-79.

Технічний редактор:

Григоренко Олена Григорівна, тел. моб.: +38 (067) 419-33-36.

Положення про конфіденційність

Автори зберігають авторське право, а також надають право редакційній колегії збірника наукових праць "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія" публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і (або) теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших виданнях. Всі матеріали поширюються на умовах ліцензії CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0), відповідно до якої автор: дозволяє поширювати – копіювати, передавати свій твір, змінювати – переробляти, розвивати твір; автор не дозволяє використовувати свій чи змінений твір з комерційною метою (Noncommercial); слід зберігати посилання на попередніх авторів у визначеній ними формі (Attribution); змінений наступним співавтором твір має поширюватися на умовах цієї ж ліцензії CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0).

При розміщенні матеріалів у збірнику наукових праць "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія" автор / автори передають у безкоштовне та неексклюзивне використання редакцією матеріалів із збереженням тільки авторських прав на рукопис без обмеження терміну такої передачі (Ліцензія CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0)).

Фактом подачі матеріалів у збірник наукових праць "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія" автор / автори дозволяють редакційній колегії збірника розміщати матеріали у мережі Інтернет та надають право доступу до цих матеріалів користувачам незалежно від їх місця проживання.

Редакційна колегія збірника наукових праць "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія" залишає за собою право на розповсюдження у електронній та паперовій формах збірника наукових праць "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія" та / або іншої інформації, підготовленою редакційною колегією, цілком або лише окремих статей, або їх фрагментів, що вже опубліковані без повідомлення про ці дії Автора / авторів статей із збереженням їх авторських прав відповідно до законів України "Про інформацію" та "Про науково-технічну інформацію".

Відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права" за Автором / авторами зберігаються всі немайнові права на твір. Редакційна колегія збірника наукових праць "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія" відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права" виконує передачу примірника твору бібліотекам та архівам України та інших країн, діяльність яких не спрямована прямо або опосередковано на одержання прибутку, за умов використання отриманих матеріалів від редакційної колегії в освітній діяльності із збереженням авторства. Передача матеріалів виконується із забезпеченням принципів відкритого та безкоштовного доступу до переданих матеріалів (open access).

Прийняті статті після друку збірника наукових праць "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія" розміщуються у мережі Інтернет:

Автор / автори зберігають за собою право без узгодження з редакційною колегією:

  1. Використовувати матеріали статті повністю або частково з освітньою метою.
  2. Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних дисертацій.
  3. Використовувати матеріали статті для підготовки тез, доповідей конференцій, а також усних презентацій.
  4. Розміщувати електронні копії статті (у тому числі кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного веб-сайту збірника) на:
  • персональних веб-ресурсах усіх авторів (веб-сайти, веб-сторінки, блоги тощо);
  • веб-ресурсах установ, де працюють автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
  • некомерційних веб-ресурсах відкритого доступу.

В усіх випадках наявність бібліографічного посилання на статтю або гіперпосилання на її електронну копію на офіційному веб-сайті збірника наукових праць "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія" є обов’язковим.