ПОЛОЖЕННЯ ПРО АВТОРСЬКІ ПРАВА НАУКОВОГО ПЕРІОДИЧНОГО ВИДАННЯ – ЗБІРНИКА НАУКОВИХ ПРАЦЬ "ВІСНИК КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ЛІНГВІСТИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ. СЕРІЯ "ФІЛОЛОГІЯ"

ПОЛОЖЕННЯ ПРО авторські права  НАУКОВОГО ПЕРІОДИЧНОГО ВИДАННЯ – ЗБІРНИКА НАУКОВИХ ПРАЦЬ "ВІСНИК Київського національного лінгвістичного університету. СЕРІЯ "ФІЛОЛОГІЯ"

  1. Загальні положення

 

 

1.3. Основні терміни Положення та їхнє тлумачення відповідно до нормативних документів, що діють в Україні.

Автор – фізична особа, яка своєю творчою діяльністю створила твір.

База даних (компіляція даних) – сукупність творів, даних або будь-якої іншої інформації у довільній формі, що розташовані у систематизованому або упорядкованому вигляді, що можуть бути доступні за допомогою спеціальної пошукової системи та/або на основі електронних засобів (комп’ютера) чи інших засобів.

Вебсайт – сукупність даних, електронної (цифрової) інформації, зокрема об’єктів авторського права та/або суміжних прав тощо, пов’язаних між собою і структурованих у межах адреси вебсайту та/або облікового запису власника такого вебсайту, доступ до яких здійснюється через адресу в мережі Інтернет, що може складатися з доменного імені, записів про каталоги або виклики та/або числової адреси за Інтернет-протоколом;

Вебсторінка – складова частина вебсайту, розташована за спеціальною адресою в мережі Інтернет.

Власник вебсайту – особа, яка є володільцем облікового запису та встановлює порядок і умови використання вебсайту. За відсутності доказів іншого, власником вебсайту вважається реєстрант відповідного доменного імені, за яким здійснюється доступ до вебсайту, та/або отримувач послуг хостингу.

Власник вебсторінки – особа, яка є володільцем облікового запису, що використовується для розміщення вебсторінки на вебсайті, та яка управляє та/або розміщує електронну (цифрову) інформацію в межах такої вебсторінки. Власник вебсайту не є власником вебсторінки, якщо власник вебсторінки володіє обліковим записом, що дозволяє йому самостійно, незалежно від власника вебсайту, розміщувати інформацію на вебсторінці та управляти нею.

Гіперпосилання – формалізований відповідно до стандартів мережі Інтернет запис адреси ве-сайту або його частини (вебсторінки, даних). У разі якщо гіперпосилання адресує до частини вебсайту (вебсторінки), крім домену та/або числової адреси за Інтернет-протоколом, воно може містити додаткові записи про каталоги або виклики і умови доступу до вебсторінки, що може бути відтворена або збережена на пристроях, які можуть зчитувати та відтворювати електронну (цифрову) інформацію з використанням мережі Інтернет.

Державна система правової охорони авторського права і суміжних прав – центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності, Національний орган інтелектуальної власності та інші державні підприємства, установи, організації, що виконують функції, пов’язані зі сферою охорони авторського права і суміжних прав.

Доведення до загального відома публіки – поширення об’єктів авторського права та/або суміжних прав шляхом (способами) публічного виконання (крім подання творів та/або виконань у живому виконанні), публічного демонстрування, публічного показу, публічного сповіщення, інтерактивного надання доступу, ретрансляції, кабельної ретрансляції.

Законний користувач бази даних – особа, яка правомірно володіє копією бази даних, виготовленою правомірно.

Ім’я автора – сукупність слів чи знаків, що ідентифікують автора: прізвище та ім’я автора; прізвище, ім’я та по батькові автора; ініціали автора; псевдонім автора; прийнятий автором знак (сукупність знаків) тощо.

Інтерактивне надання доступу – поширення об’єкта авторського права та/або суміжних прав для публіки з використанням кабелю чи без нього, у тому числі в мережі Інтернет або інших інтерактивних мережах, зокрема розміщення гіперпосилань та розміщення на одному веб-сайті цифрового контенту з іншого веб-сайту без його відтворення (фреймінг) таким чином, щоб представники публіки мали змогу отримати доступ до відповідного об’єкта з місця та у час, обрані ними індивідуально.

Комп’ютерна програма – набір інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів, схем, символів чи в будь-якому іншому вигляді, виражених у формі, придатній для зчитування комп’ютером (настільним комп’ютером, ноутбуком, смартфоном, ігровою приставкою, смарттелевізором тощо), які приводять його у дію для досягнення певної мети або результату, зокрема операційна система, прикладна програма, виражені у вихідному або об’єктному кодах.

Копія – відтворений у будь-якій об’єктивній формі об’єкт авторського права та/або суміжних прав. Копія твору, виконана у будь-якій матеріальній формі, є примірником твору.

Національний орган інтелектуальної власності – державна організація, що входить до державної системи правової охорони інтелектуальної власності, яка здійснює повноваження у сфері інтелектуальної власності, визначені цим Законом, іншими законами України у сфері інтелектуальної власності, актами Кабінету Міністрів України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності, та статутом, і має право представляти Україну в міжнародних та регіональних організаціях.

Обліковий запис – формалізований згідно із стандартами мережі Інтернет запис на комп’ютерному обладнанні (комп’ютерах, серверах), підключеному до мережі Інтернет, що ідентифікує користувача (наприклад власника вебсайту) на такому обладнанні, містить дані про доступ до частини каталогів і комп’ютерної програми, комп’ютерного обладнання, а також визначає права такого доступу, що надають можливість володільцю облікового запису додавати, видаляти, змінювати цифровий контент і дані вебсайту, надавати доступ до вебсайту або його частини, окремих даних іншим особам, припиняти функціонування такого вебсайту або його частини в межах облікового запису;

Оприлюднення (розкриття публіці) – будь-яка дія, що вперше робить твір чи об’єкт суміжних прав доступним для необмеженого кола осіб.

Опублікування – поширення твору, фонограми, відеограми у будь-який спосіб розповсюдження або доведення до загального відома публіки. Опублікуванням твору, фонограми, відеограми вважається також депонування рукопису твору, фонограми, відеограми.

Оригінальність твору – ознака (критерій), що характеризує твір як результат власної інтелектуальної творчої діяльності автора та відображає творчі рішення, прийняті автором під час створення твору.

Розповсюдження – будь-яка дія, за допомогою якої оригінали або інші примірники об’єктів авторського права та/або суміжних прав безпосередньо чи опосередковано пропонуються публіці способом, у тому числі першого продажу чи іншого першого відчуження оригіналів або інших примірників об’єкта авторського права та/або суміжних прав.

Технологічні засоби захисту – будь-яка технологія, комп’ютерна програма, обладнання або компонент, які у своєму нормальному функціонуванні призначаються для запобігання або протидії діям по відношенню до об’єктів, використання яких не дозволене суб’єктом авторського права або суміжних прав або суб’єктом прав особливого роду  (sui generis).

Установа – центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності.

Цитата – фрагмент (уривок) з правомірно оприлюдненого твору, записаного виконання, правомірно оприлюдненої фонограми або відеограми, який використовується, з обов’язковим посиланням на його автора та/або виконавця, виробника фонограми, виробника відеограми і джерела цитування, іншою особою з метою зробити зрозумілішими власні твердження або для посилання на вираження іншої особи в незмінному (автентичному) вигляді або в перекладі такого фрагмента (уривка).

Цифровий контент (електронна (цифрова) інформація) – будь-які відомості чи дані в електронній (цифровій) формі, що містять об’єкти авторського права та/або суміжних прав і можуть зберігатися та/або поширюватися у вигляді одного або декількох файлів (частин файлів), записів у базі даних на зберігаючих пристроях комп’ютерів, серверів тощо у мережі Інтернет.

  1. Порядок передачі авторських прав на публікацію наукових статей

2.1. Автори зберігають авторське право, а також надають право редакційній колегії наукового періодичного видання "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія" публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і (або) теоретичних досліджень і не перебувають на розгляді для опублікування в інших виданнях. Усі матеріали поширюються на умовах ліцензії CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0), відповідно до якої автор: дозволяє поширювати / копіювати, передавати свою наукову працю, змінювати / переробляти, розвивати рукопис; автор не дозволяє використовувати свою чи змінену статтю з комерційною метою; слід зберігати посилання на попередніх авторів у визначеній ними формі; змінений наступним співавтором рукопис має поширюватися на умовах цієї ж ліцензії CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0).

2.2. Фактом подання матеріалів до наукового періодичного видання "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія" автор / автори дозволяють редакційній колегії збірника розміщувати матеріали в мережі Інтернет і надають право доступу до цих матеріалів користувачам незалежно від їхнього місця проживання.

 

  1. Авторські права учасників публікаційного процесу

 

3.1. Редакційна колегія наукового періодичного видання "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія" залишає за собою право на розповсюдження в електронній та паперовій формах наукового періодичного видання "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія" та / або іншої інформації, підготовленою редакційною колегією, цілком або лише окремих статей, або їх фрагментів, що вже опубліковані без повідомлення про ці дії автора / авторів статей із збереженням їхніх авторських прав відповідно до законів України "Про інформацію" та "Про науково-технічну інформацію".

3.2. Відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права" за автором / авторами зберігаються всі немайнові права на статтю. Редакційна колегія наукового періодичного видання "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія" відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права" передає примірники видання бібліотекам та архівам України та інших країн, діяльність яких не спрямована прямо або опосередковано на одержання прибутку, за умов використання отриманих матеріалів від редакційної колегії в освітній діяльності із збереженням авторства. Передача матеріалів виконується із забезпеченням принципів відкритого та безкоштовного доступу до переданих матеріалів (open access).

3.3. Опубліковані статті наукового періодичного видання "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія" розміщують на офіційному вебсайті наукового періодичного видання "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія", на сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та в усіх ресурсах індексації, до яких включено це видання.

3.4. Автор / автори зберігають за собою право без погодження з редакційною колегією:

  • використовувати матеріали статті:
  • повністю або частково з освітньою метою;
  • повністю або частково для написання власних дисертацій; для підготовки тез, доповідей на конференції, а також усних презентацій;
  • розміщувати електронні копії статті (зокрема, остаточну електронну версію, завантажену з офіційного вебсайту збірника) на:
  • персональних вебресурсах усіх авторів (вебсайти, вебсторінки, блоги тощо);
  • вебресурсах установ, де працюють автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
  • некомерційних вебресурсах відкритого доступу.

В усіх випадках наявність бібліографічного посилання на статтю або гіперпосилання на її електронну копію на офіційному вебсайті наукового періодичного видання "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія" обов’язкове.

3.5. Авторське право авторів на статтю та дозвіл, наданий авторами на публікацію статті, фіксуються в ліцензійному договорі, який підписується всіма авторами статті, з одного боку, та редакційною колегією наукового періодичного видання  "Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія Філологія", з іншого.