ОЦЕНОЧНАЯ ДИНАМИКА КОНЦЕПТУАЛЬНОГО ПОЛЯ ТУРЦИЯ В РУССКОМ МЕДИА-ДИСКУРСЕ 2010-2017-х ГОДОВ
DOI:
https://doi.org/10.32589/2311-0821.1.2018.135668Ключові слова:
оценочная динамика, концепт, концептуальное поле ТУРЦИЯ, медиа-дискурс, концептуализация, субконцептыАнотація
В статье проанализировано лингвальное наполнение концептуального поля ТУРЦИЯ в российской картине мира. Обосновано структуру концепта, определены его ядро и периферию, а также особенности взаимодействия с другими концептами. Показано динамику изменений в оценочном освещении указанного концептуального поля в российском медийном дискурсе 2010-х годов.
Посилання
Баранов, А. Н. и Добровольский, Д. О. (2008). Аспекты теории фразеологии. Москва: Знак.
Вежбицкая, А. (2001). Лексикография и концептуальный анализ. Москва: Языки русской культуры.
Гришина, О. А. (2004). Актуализация концепта АМЕРИКА в современном русском языке: на материале публицистических текстов. (Дис. канд. филол. наук). Кемерово.
Евгеньева, А. П. (Ред.). (1981). Словарь русского языка. (Т. 1). Москва: Рус. яз.
Керимов, Р. Д. (2013). Лингвокогнитивные аспекты изучения немецкой политической метафоры. Языковая картина мира. Гуманитарный вектор. 4 (36), 155-164.
Куданкина, О. А. (2005). Актуализация концепта ГЕРМАНИЯ в российской публицистике. (Дис. канд. филол. наук). Архангельск.
Ожегов, С. И. и Шведова, Н. Ю. (1999). Толковый словарь русского языка. Москва: Азбуковник.
Орлова, О. Г. (2013). Дискурсивная теория стереотипа. (Автореф. дис. докт. филол. наук). Кемерово.
Пименова, М. В. (2011). Концептуальные исследования и национальная ментальность. Языковая картина мира. Гуманитарный вектор. 4 (28). 126-132.
Снитко, Т. Н. (1999). Предельные понятия в Западной и Восточной лингвокультурах. Пятигорск: Пятиг. гос. лингв. ун-т.
Сорокин, Ю. С. (Ред.). (1984). Словарь русского языка XVIII в. (Вып. 1.) Ленинград: Наука, Ленингр. отд-ние.
Стернин, И. А. (2002). Коммуникативное и когнитивное сознание. С любовью к языку. (с. 44-51). Воронеж: Воронеж. гос. ун-т.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Дослідження, що публікуються у збірнику наукових праць, повинні бути виконані відповідно до чинного законодавства України та етичних норм. Основний обов’язок автора полягає в тому, щоб виконати таке дослідження, яке заслуговує на об’єктивне обговорення науковою спільнотою його значущості.
2. Автори повинні формулювати свої наукові спостереження у такий спосіб, щоб їхні результати могли бути підтверджені іншими вченими, без підробки отриманих висновків або маніпуляції ними.
3. Автори статей несуть відповідальність за зміст статей і за сам факт їх публікації.
4. Автор повинен цитувати ті публікації, які вплинули на сутність роботи, а також ті, які можуть швидко познайомити читача з попередніми роботами, важливими для розуміння цього дослідження. За винятком оглядів, слід мінімізувати цитування робіт, які не мають безпосереднього відношення до змісту дослідження. Автор зобов’язаний провести джерельний пошук, щоб знайти і процитувати оригінальні публікації, тісно пов’язані з цим матеріалом. Необхідно також коректно вказувати на джерела принципово важливих матеріалів, використаних у цій роботі, якщо вони не були отримані самим автором.
5. Автори повинні дотримуватися усіх чинних вимог щодо публікацій рукописів. Неприпустимим є плагіат та його удавання за оригінальну розвідку, а також подання до редакції раніше опублікованої статті. У випадках виявлення плагіату відповідальність несуть автори поданих матеріалів.
6. Експериментальне або теоретичне дослідження може іноді слугувати основою для науково коректної і об’єктивної критики роботи іншого дослідника. Опубліковані статті в окремих випадках можуть містити подібну критику. Персональна суб’єктивна критика не є доречною за жодних обставин.
7. Співавторами статті мають бути ті особи, науковий внесок яких є вагомим у її зміст та які розділяють відповідальність за здобуті результати. Автор, який подає рукопис до друку, відповідає за те, щоб до списку співавторів були включені всі ті й лише ті особи, які відповідають критеріям авторства. У статті, написаної декількома авторами, той з авторів, хто подає до редакції контактні відомості, документи і листується з редакторами, бере на себе відповідальність за згоду інших авторів статті на її публікацію у збірнику.
8. Автори повинні повідомити редактора про будь-який потенційний конфлікт інтересів, на які могла б вплинути публікація результатів, що містяться у рукописі.
9. Автори повинні чітко вказати джерела всієї процитованої інформації, оформити посилання на наукові джерела відповідно до вимог ДСТУ ГОСТ 7.1:2006.
10. Редколегія має право відмовити у публікації статті за умов недотримання зазначених вимог.
11. Автор може висловити побажання не залучати деяких рецензентів до розгляду рукопису. Проте головний редактор може прийняти рішення залучити одного або декількох із цих рецензентів, якщо переконаний, що їх думки є важливими для неупередженого розгляду рукопису. Таке рішення може бути прийняте, наприклад, у тому випадку, коли є серйозні суперечності між цим рукописом і попередньою роботою потенційного рецензента.
12. Запобігання псевдонауковим публікаціям є відповідальністю кожного автора, головного редактора, рецензента, видавця й організації.